Wydarzenie towarzyszące

Obradom towarzyszyć będzie spotkanie wokół najważniejszej ostatniej książki mieszącej się w problematyce konferencji – Widmontologii nowoczesności dr. Jakuba Momro z Katedry Antropologii Literatury i Badań Kulturowych Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Widmontologie

Jakub Momro – filozof, literaturoznawca, tłumacz tekstów teoretycznych. Adiunkt w Katedrze Antropologii i Badań Kulturowych na Wydziale Polonistyki UJ. W serii „Horyzonty Nowoczesności” opublikował monografię Literatura świadomości. Samuel Beckett – podmiot – negatywność (Kraków 2010), za którą otrzymał nagrodę czasopisma „Literatura na Świecie” w kategorii „Nowy Głos” (w przygotowaniu wydanie anglojęzyczne). Opracował, zredagował i przełożył (wraz z Andrzejem Zawadzkim) pisma Philippe’a Lacoue-Labarthe’a (Typografie, „Horyzonty Nowoczesności”, Kraków 2014), pracuje nad wyborem pism Jeana-Luka Nancy’ego (wraz z Anną Turczyn). Redaktor serii wydawniczej „Nowa Humanistyka” Wydawnictwa Instytutu Badań Literackich PAN, w której niedawno wydał książkę “Widmontologie nowoczesności”.

Spotkanie odbędzie się po pierwszym dniu obrad, w piątek 16 października 2015 r. ok. godz. 18.30 i potrwa aż do zamknięcia Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej o godz. 20.00.

Wstęp wolny!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s